Idea mojej zbiórki

WALKA O WZROK » Idea mojej zbiórki

Ideą całej akcji jest dotarcie z moją historią do jak największej grupy ludzi. Założyłem, że jak dotrę do bardzo wielu, to wśród nich na pewno znajdę kilka-kilkanaście tysięcy o dobrym sercu, którzy nie przejdą obojętnie, będą chcieli mi pomóc – wesprzeć mnie w mojej zbiórce.


Dla mnie nie liczy się to, kto ile wpłaci. Ja i tak tego nie wiem, bo dane osobowe są chronione i Fundacja mi ich nie udostępnia. Ja wiem jedynie, ile mam na subkoncie pieniędzy do dyspozycji. Na wszystko do Fundacji muszę dostarczyć faktury, by na ich podstawie rozliczyć się zgodnie z jej regulaminem i prawem. Zatem nie jest istotne, kto i ile wpłaci na moje subkonto. Dla mnie miłe i wzruszające jest to, że ktoś nie przeszedł obok mojej historii obojętnie, że pomógł, na ile może.


Zależy mi zatem, by dotrzeć do tego przysłowiowego miliona ludzi, bo wśród nich na pewno znajdą się ci, którzy przy okazji płacenia rachunku za prąd, telefon czy kablówkę na moje subkonto przeleją 5, może 10 zł. A jeśli takich osób będzie kilka- kilkanaście tysięcy, to „jestem w domu”.


Od jakiegoś czasu tak właśnie się dzieje. Na moje subkonto wpływają większe i mniejsze kwoty pieniężne. Każda z nich zbliża mnie do całkowitego sfinansowania mojej terapii, więc każda z nich jest szlachetnym gestem, ma swoją moc sprawczą, każda z nich jest ważna!


Część pieniędzy mam już uzbierane, część muszę dozbierać. Brakująca kwota nie jest astronomiczna, ale mimo wszystko poza moim zasięgiem finansowym. Dlatego zbiórka trwa i każdy, kto chce, może się dołączyć – pomóc. Na mojej stronie, piszę jak można to zrobić. Można wpłacać na subkonto, przez PAYPAL, przeznaczyć 1%. Można też podsuwać mi nowinki medyczne, ofiarowywać pomoc w rozpowszechnianiu informacji o mnie, robić grafiki, modlić się za mnie – czyli kto jak może, potrafi, kto jaki ma pomysł. Wszystko to zbliża mnie do celu, który wierzę, że skończy się sukcesem.


Sam jednak nie dam rady, dlatego razem z moją Drużyną robimy to wszystko, co od jakiegoś czasu możecie obserwować w Internecie. Poza tym, że dzięki nim staram się dotrzeć do możliwie jak największej grupy ludzi, strona internetowa, wydarzenie na FB i blogi mają też za zadanie uwiarygodnić, jak i dać Wam możliwość poznania mnie jako człowieka.


Na koniec napiszę jeszcze o 1% Waszego podatku. Może nie wszyscy z Was wiedzą, ale pieniądze, które przeznaczyliście na moje leczenie lub które dopiero planujecie przeznaczyć, tak naprawdę na moim subkoncie pojawią się dopiero w listopadzie. Urzędy Skarbowe mają czas na dokonanie takiego przelewu kilka miesięcy i ponad 90% z nich robi to właśnie w ostatnim możliwym terminie. Kiedyś zmuszone były robić to szybciej, ale to się kilka lat temu zmieniło i jest jak jest.


Dziękuję raz jeszcze wszystkim Wam za każdą pomoc, za wszystkie wpłaty – te małe i te duże i mam nadzieję, że nadal będziecie ze mną i pomagali mi jak tylko możecie.


Akcja „Walka o wzrok” trwa - działajmy razem!

 

Jarek Węglorz