Kilka zdań o masażu

GABINET MASAŻU » Kilka zdań o masażu

„Masaż to oddziaływanie terapeutyczne na tkanki miękkie z wykorzystaniem specjalistycznych technik.” To podstawowa definicja. Jednak każdy pacjent ma własne wyobrażenie o masażu. Faktem jest, że profesjonalny masaż poprawia samopoczucie, likwiduje ból i stres, a także usprawnia pracę organizmu. Można powiedzieć, że jest to panaceum prawie na każdy problem. Jednak wybierając terapeutę należy pamiętać, aby zdecydować się na profesjonalistę, który określi, czy nie występuje jakiekolwiek z przeciwskazań do masażu oraz zaproponuje nam techniki dobrane do naszych indywidualnych potrzeb.

 

Dla kogo jest masaż?

 

Dla osób odczuwających bóle – szczególnie bóle układu ruchu (mięśni, kręgosłupa itp.). Dobra diagnoza pozwala z każdą kolejną wizytą redukować ból i wpływać na jego przyczynę tak, by stopniowo dolegliwość mijała. Zgodnie z badaniami naukowymi masaże pozwalają znacznie ograniczyć liczbę stosowanych środków przeciwbólowych, nawet w przewlekłych stanach chorobowych. W takich wypadkach najczęściej stosowany jest masaż klasyczny – szwedzki.

 

Dla osób zmagających się z chorobami. Masaż wpływa korzystnie na poprawę kondycji i wspiera leczenie wielu chorób, np. układu oddechowego, pokarmowego, krążenia. Niejednokrotnie bywa zalecany przez lekarza, jednak również profesjonalni masażyści są w stanie zalecić zabiegi, które wspierają klasyczne terapie medyczne. Profesjonalny masaż, poprzedzony konsultacją i badaniem, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają pomocy w swoich dolegliwościach.

 

Dla osób żyjących w stresie. Masaż gwarantuje relaks, wyciszenie, lepsze samopoczucie. Pozwala także odpocząć mięśniom, które – denerwując się – nieświadomie stale napinamy. Bywa, że pacjenci są tak spięci, że pierwsze masaże powodują lekki ból czy dyskomfort. Jednak już po kilku zabiegach widzą zbawienny wpływ masażu zarówno na organizm, jak i na swoją psychikę.

 

Dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Jest to epidemia naszych czasów, która sprawia, że większość z nas odczuwa bóle kręgosłupa i cierpi na wady postawy. Wiemy, jak ważny jest ruch, często jednak zaniedbujemy ten aspekt swojego życia i pomocy szukamy dopiero wtedy, kiedy prosta aktywność sprawia nam problemy. Również dla takich osób doskonałym rozwiązaniem jest masaż, zarówno leczniczy, jak i relaksacyjny.

 

Dla osób aktywnych fizycznie i dla sportowców. Kontuzje, stłuczenia, naciągnięte mięśnie… Każdy, kto uprawia sport, nie raz musiał stawić im czoła. Masaż jest na nie doskonałym rozwiązaniem. Warto też przemyśleć swoją wizytę tuż po treningu – energiczny masaż pomaga zregenerować się, odpocząć ciału po wysiłku, a dobrany do typu aktywności zapobiega schorzeniom, które wpisane są w specyfikę niektórych dziedzin sportu.

 

Dla osób, które chcą pięknie wyglądać. Masaże pomagają formować sylwetkę, wspierając proces odchudzania. Oczywiście, dzięki samym masażom nie stracimy zbyt wielu kilogramów, jednak nasze ciało będzie jędrniejsze i zdrowsze, a w połączeniu z wysiłkiem fizycznym gwarantują one szybszą przemianę materii – spalanie tkanki tłuszczowej. To również doskonała metoda walki z cellulitem, zmniejszenie blizn pooperacyjnych oraz sposób na przywrócenie estetycznego i zdrowego wyglądu ciała, np. po ciąży czy intensywnym odchudzaniu.

 

Dla osób, które szukają relaksu. Nie bez powodu masaż stał się w ostatnich latach modnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jego działanie terapeutyczne i medyczne jest niepodważalne. Ale to również ogromna przyjemność dla ciała, która pozwala oderwać się od wszystkiego, co nas na co dzień wiąże i przerasta. Masaż to sposób na doskonałą chwilę tylko dla siebie…

 


Jarosław Węglorz

GABINET MASAŻU

Skoczów